سیاست نامه حریم خصوصی

پژواک به حریم خصوصی کاربران خود احترام می‌گذارد و متعهد به حفاظت از اطلاعات شخصی است که شما در اختیار آن می‌گذارید.
 از آنجا که جمع‌آوری و پردازش اطلاعات شخصی بخش غیرقابل اجتنابی در فرآیندهای مبتنی بر تلفن همراه و اینترنت است لذا به منظور آگاهی کامل از سیاست و عملکرد پژواک در این زمینه، مطالعه این سند تحت عنوان «سیاست‌نامه حریم خصوصی» و هر گونه پیام دیگری که در خصوص جمع‌آوری و پردازش اطلاعات توسط پژواک به حساب کاربری شما ارسال می‌شود، ضروری است.
این سند مشتمل بر موارد ذیل است:
۱- تغییرات این سند و تکلیف شما به اطلاع‌رسانی تغییر اطلاعات شخصی
۲- سایت و خدمات اشخاص ثالث
۳- کدام اطلاعات شخصی توسط پژواک جمع‌آوری می‌شوند
۴- از اطلاعات شخصی چه استفاده‌ای می‌کنیم
۵- اطلاعات شخصی در اختیار چه اشخاصی قرار می‌گیرند
۶- امنیت اطلاعات شخصی
۷- پرسش‌ها و درخواست‌های شما
۸- شرایط درخواست
در این سند، منظور از «پژواک» و «ما»، شرکت فن آوران پردازش اطلاعات هوشمند پژواک با شماره ثبت 566612 است.


تغییرات این سند و تکلیف شما به اطلاع‌رسانی تغییر اطلاعات شخصی
این سند مطابق با آخرین تغییرات قوانین و مقررات موضوعه کشور تدوین شده و مبیّن کلیه حقوق شما بر اساس قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۱۳۸۲، قانون دسترسی و انتشار آزاد به اطلاعات مصوب ۱۳۸۷ و اسناد بین‌المللی ذی ربط است.
این سند ممکن است دستخوش تغییرات و تجدیدنظر شود. لذا توصیه می‌شود که به منظور اطلاع از تغییرات این سند، برای هر بار ورود مجدد به نرم افزار این سند را مطالعه نمایید. تاریخ به‌روزرسانی این سند در انتها قید گردیده است. 
در صورتی که شما مایل نیستید اطلاعات شخصی شما در اختیار پژواک قرار گیرد، لطفاً از ثبت درخواست قرارداد در سایت و نرم‌افزار پژواک خودداری نمایید.
در مواردی که جمع‌آوری اطلاعات شخصی شما مطابق با قانون یا به منظور ارائه خدمات توسط پژواک الزامی باشد، در صورت عدم ارائه اطلاعات مذکور، پژواک قادر نخواهد بود خدمات مورد درخواست را ارائه نماید و ممکن است راساً نسبت به حذف ترمینال شما و متعاقباً اطلاع‌رسانی به شما اقدام نماید.
 
سایت ، نرم افزار و خدمات اشخاص ثالث
آگهی‌های مندرج در سایت و نرم‌افزار پژواک حاوی لینک‌های متعلق به اشخاص ثالث است به نحوی که کلیک کردن روی آنها می‌تواند منجر به جمع‌آوری اطلاعات شخصی شما شود. توصیه پژواک این است که علاوه بر این سند و تغییرات آن، سیاست‌های حفاظت از اطلاعات شخصی (Privacy Policy) را به دقت مطالعه کنید. پژواک هیچ مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که با اشخاص ثالث به اشتراک می‌گذارید نخواهد داشت. این امر در مورد مطالب اشخاص ثالث که در سایت یا نرم‌افزارها مشاهده می‌کنید و پیشنهادهایی که در رابطه با استفاده از محصولات و خدمات خود دارند، نیز صادق است.
 
کدام اطلاعات شخصی توسط پژواک جمع آوری می‌شوند
مطابق با قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۱۳۸۲ منظور از داده پیام شخصی (اطلاعات شخصی)، داده پیام‌های مربوط به یک شخص حقیقی مشخص و معین است.
۳-۱- اطلاعاتی که با نصب و یا استفاده از نرم‌افزار پژواک جمع‌آوری می‌شوند،
اطلاعات مربوط به استفاده از خدمات پژواک و اطلاعات دستگاهی که نرم‌افزار پژواک بر روی آن نصب شده‌است همزمان با نصب نرم‌افزار بر روی دستگاه شما جمع‌آوری می‌شوند. برخی از این اطلاعات عبارتند از:
۳-۱-۱- نوع دستگاه، زبان و نوع سیستم عامل دستگاه شما، 
۳-۱-۲- اطلاعاتی که شما با استفاده از نرم‌افزار مشاهده کرده‌اید، 
۳-۱-۳- جست‌وجوهای انجام شده و نتایج انتخاب‌شده، 
۳-۱-۴- مدت و باز‌ه‌های استفاده شما از خدمات پژواک، 
۳-۱-۵-اطلاعات فنی و گزارش‌های سرور شامل آدرس پروتکل اینترنت (IP)، نوع شبکه، نوع و نسخه مرورگر ، اطلاعات مهم دستگاه هنگام وقفه‌ها (Crashes) شامل وضعیت روت بودن یا نبودن دستگاه، میزان کل حافظه و میزان فضای پر آن هنگام وقفه، روز و ساعت  رخدادها ، خاموش یا روشن بودن شبکه بی‌سیم ، خاموش یا روشن بودن شبکه دیتا ، خاموش یا روشن بودن وضعیت رومینگ ، 
۳-۱-۶-شناسه اندروید و شناسه تبلیغاتی اندروید ویژه دستگاه شما،
شناسه تبلیغاتی اندروید صرفاً به منظور تحلیل رفتار کاربر و نمایش تبلیغات یا پیشنهادات به صورت شخصی‌سازی‌شده، بدون اینکه به‌طور مستقیم به شخص حقیقی معین و مشخص مرتبط باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت تغییر شناسه تبلیغاتی توسط کاربر، شناسه تبلیغاتی جدید به شناسه تبلیغاتی قبلی و اطلاعات مرتبط به آن، متصل نخواهد شد.
۳-۱-۷- ما ممکن است از کوکی‌ها (cookies) در جمع‌آوری اطلاعات استفاده کنیم. کوکی فایلی است که به درخواست یک سایت، توسط مرورگر ایجاد می‌شود و به سایت امکان ذخیره بازدید‌های شما و مناسب‌سازی آنها را فراهم می‌نماید.

به عنوان مثال ما با استفاده از کوکی می‌توانیم محتوایی را به شما پیشنهاد بدهیم که متناسب با علاقه‌ها و ترجیحات شما باشد. بسیاری از مرورگرها امکان غیرفعال کردن کوکی را فراهم کرده‌اند، به این منظور می‌توانید راهنمای مرورگرها را مطالعه کنید.
این اطلاعات به نحوی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به طور مستقیم به یک شخص حقیقی مشخص و معین مرتبط نباشند.
 
۳-۲- اطلاعات شخصی
اطلاعات شخصی که توسط پژواک جمع‌آوری می شوند شامل موارد ذیل است:
۳-۲-۱- اطلاعاتی که برای ثبت ترمینال در پژواک ضروری است شامل اطلاعات مربوط به هویت نظیر نام، نام خانوادگی، شماره ملی و اطلاعات مربوط به روش های ارتباط با شما شامل نشانی پستی، کد پستی، شماره تماس (اعم از ثابت و موبایل) ، شماره حساب و غیره که شما در اختیار پژواک قرار می‌دهید؛
۳-۲-۲- سوابق کلیه تراکنش ها و غیره در قسمت  ATM  نرم افزار در بستر سوییچ پژواک در قسمت تراکنش ها ( به زودی ) ؛
۳-۲-۳- نظرات و درخواست هایی که در سایت پژواک ثبت می نمایید ؛
۳-۲-۴- اطلاعات مربوط به مبادلات مالی نظیر کلیه پرداخت های موفق و ناموفق در سرویس های پرداخت نرم افزار ( به زودی )

 

ثبت تماس در پژواک ؛
۳-۲-۵- صدا و مکاتبات شما در تماس با تیم پشتیبانی ضبط می‌شود.
۳-۲-۶- مکاتبات شما و سایر کاربران (در قالب درخواست) از طریق بستر سایت پژواک .


پژواک از اطلاعات شخصی چه استفاده‌ای می کند
موارد عمده استفاده از اطلاعات عبارتند از:
۴-۱ استفاده از اطلاعات شخصی به منظور اجرای قرارداد فعلی یا آتی بین پژواک و کاربر یا در مواردی که برای استیفای حقوق قانونی پژواک ضروری باشد. به عبارت دیگر، از آنجا که پژواک برای ارائه بهترین خدمات با بیشترین امنیت برای کاربر و همچنین بهبود خدمات نیاز به استفاده از برخی اطلاعات دارد، با استفاده از اطلاعات کاربران ممکن است اقدامات ذیل را انجام دهد:
ارزیابی عملکرد سایت و نرم‌افزار پژواک و رفع اشکالات آن‌ها در نسخه‌های آتی،
افزایش امنیت و صحت عملکرد سایت و نرم‌افزار،
بهبود تجربۀ کاربری از طریق انطباق نرم‌افزار پژواک با نیازها و شرایط کاربر و سیستم‌عامل‌های مورد استفاده در دستگاه‌های متنوع کاربران،
تحلیل رفتار کاربران در استفاده از سایت و نرم‌افزار از جمله در مواجهه با نتایج جستجو و در نتیجه بهبود نتایج جست‌وجو با توجه به کلیدواژه‌های جستجو شده در میان کاربران،  
ارائه خدمات به نحوی که کاربر بتواند به نحوی کارآمد و منحصر به فرد، از کلیه امکانات موجود در سایت و برنامه استفاده کند به عنوان مثال بهبود نتایج فیلتر و جستجو و
نمایش تاریخچه جستجوهای مشابه به کاربر در هنگام جستجو ،
انجام و تکمیل تراکنش و خرید درون‌برنامه‌ای ( به زودی ) ،
اطلاع‌رسانی رخدادهای مهم مانند به‌روزرسانی‌های خدمات ، تغییرات مهم در شرایط استفاده از پژواک یا سیاست‌نامه حریم خصوصی،
آموزش تیم پشتیبانی برای پاسخگویی به کاربران و نظارت بر عملکرد آن‌ها،
استفاده از اطلاعات برای طرح دعوا توسط پژواک ، دفاع و پاسخگویی در برابر دعاوی مطروحه علیه پژواک و هرگونه اقدام قضایی یا اداری مرتبط به منظور دفاع از حقوق و اموال پژواک یا کاربران،
حسب مورد استفاده از اطلاعات برای بازپرداخت وجوه به کاربران،
انجام مکاتبات و تماس با کاربران توسط تیم پشتیبانی،
توسعه و ارائه خدمات بهتر و بیشتر توسط پژواک یا مجموعه شرکت‌های همکار و وابسته به پژواک
۴-۲- پژواک اطلاعات کاربران را برای ارائه‌ی گزارش‌های آماری  بدون اینکه به طور مستقیم به یک شخص حقیقی مشخص و معین مرتبط باشد استفاده می‌کند.
 
اطلاعات شخصی در اختیار چه اشخاصی قرار می گیرند
۱-۵- پژواک ممکن است در راستای مطابقت عملکردش با قوانین و مقررات کشور اطلاعات موضوع این سند را در جریان رسیدگی قضایی و تنها در پاسخ به دستور مراجع قضایی ذی‌صلاح در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار دهد.
۲-۵- پژواک به اشخاص ثالثی که به نحوی در ارائه خدمات با ما همکاری می‌کنند یا وابسته به پژواک هستند، تنها در چارچوب این سند اجازه استفاده و پردازش اطلاعات شخصی شما را می‌دهد.
 
امنیت اطلاعات شخصی
۶-۱- یکی از اولویت‌های اصلی پژواک محافظت از اطلاعات کاربران و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به این اطلاعات است. بر همین اساس:
تمامی خدمات پژواک در بستر خودپرداز با TBD‌ و نرم افزار با  SSLرمزگذاری شده‌اند،
برای هر بار ورود به حساب کاربری در نرم افزار پژواک از رمز عبور یک‌بار مصرف (OTP) استفاده می‌شود که تنها با دسترسی به شماره تلفن همراهی که از طریق آن در پژواک حساب کاربری خود را ایجاد کرده‌اید امکان‌پذیر است ،

اطلاعات حساب یا کارت بانکی که در زمان پرداخت در نرم افزار وارد می‌کنید در درگاه بانکی وارد می‌شوند و به هیچ‌ عنوان در پژواک دریافت و ذخیره نخواهند شد و از طریق درگاه بانکی مورد استفاده خواهند بود.
۶-۲- علی‌رغم تمام رویه‌های ایمنی که پژواک مطابق با قانون به هنگام ارائه خدمات اتخاذ کرده است، متاسفانه تدابیر امنیتی را نمی‌توان به صورت صد در صدی تضمین نمود، بنابراین مقتضی است:
از اطلاعات حساب کاربری خود محافظت کرده و آن‌ها را در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهید،
رمز عبوری را انتخاب نمایید که حتی‌الامکان برای دیگران غیر قابل پیش‌بینی نباشد،
در صورت وقوع سرقت گوشی همراه و همچنین پیش از واگذاری شماره تلفنی که با آن حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، موضوع را به پژواک اطلاع دهید تا حساب کاربری شما یا ترمینال تعلیق شده یا اطلاعات موجود در آن تغییر کند در غیر این صورت و در موارد دسترسی اشخاص ثالث به رمز عبور شما یا غیره  تمامی مسئولیت هرگونه استفاده یا سوءاستفاده از حساب کاربری شما به عهدۀ شخص شماست و پژواک هیچ‌گونه مسئولیتی در این مورد ندارد.
 
پرسش ها و درخواست های شما
تحت شرایطی، شما می توانید متقاضی هر یک از موارد ذیل در رابطه با اطلاعات شخصی خود باشید:
درخواست دسترسی به اطلاعات شخصی خود که در اختیار پژواک قرار داده‌اید،
درخواست تکمیل اطلاعات ناقص یا اصلاح اطلاعات نادرستی که در اختیار پژواک قرار دارد،
درخواست حذف یا محو کردن اطلاعات شخصی ؛ در این خصوص پژواک درخواست شما را بررسی و تنها در چارچوبی که قانون اجازه می‌دهد اطلاعات را حذف یا محو می‌نماید و به نحو مقتضی به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد،
اعلام عدم رضایت نسبت به جمع‌آوری، ذخیره، پردازش و توزیع اطلاعات شخصی مستلزم رضایت شماست؛ در این خصوص پژواک درخواست شما را بررسی و تنها در چارچوبی که قانون اجازه می‌دهد اقدام و به نحو مقتضی به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد. همان طور که قبلاً ذکر شد، عدم دسترسی پژواک به برخی اطلاعات، ممکن است مانع ارائه تمام یا برخی از خدمات یا عملکرد مناسب سایت یا برنامه گردد.
 
شرایط درخواست
شما می توانید درخواست های خود را به نشانی الکترونیکیinfo@pejvakco.com  ارسال نمایید.
درخواست شما در هیچ یک از موارد فوق متضمن پرداخت هزینه نمی‌باشد.
در هر یک از موارد فوق، پژواک ممکن است اطلاعاتی را به منظور تأیید هویت و حصول اطمینان از حق دسترسی شما به اطلاعات شخصی درخواست کند. این اقدامات و تدابیر با هدف محافظت از اطلاعات و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به اطلاعات شخصی شما انجام می‌شوند.
پژواک هر درخواست را ظرف حداکثر ۱ ماه پاسخ خواهد داد مگر آنکه پیچیدگی یا تعدد موضوعات بررسی طولانی‌تری را اقتضا کند؛ در این صورت پژواک اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام خواهد داد.