شرایط و قوانین کلی استفاده از پژواک

مقدمه:
سلام به پژواک خوش آمدید.
در این سند شرایط و مقررات استفاده از پژواک و رابطه‌ی میان ما (پژواک) و شما (کاربر) بیان شده است. استفاده از پژواک بیانگر موافقت شما با محتوای این سند بوده ؛ پس با وجود طولانی بودن ، لطفا پیش از فعالیت در پژواک ، آن را به دقت مطالعه کنید.
از حضور شما در پژواک خوشحالیم و همواره در تلاشیم تا تجربه کاربری خوبی برای شما رقم بزنیم.
این سند آخرین بار در تاریخ 13/10/1402 به‌روزرسانی شده‌‌ است. ادامه استفاده شما از پژواک به منزله پذیرش تغییرات این سند است.
 
فهرست:
ماده۱- معرفی پژواک
ماده۲- شرایط عمومی استفاده از پژواک
ماده۳- سیاست‌های سایت و اپلیکیشن پژواک
ماده۴- حقوق و مسئولیت‌های پژواک
ماده۵- حقوق و مسئولیت‌های کاربر
ماده۶- ضمانت اجرا تخلف از تعهدات
ماده۷- مالکیت فکری
ماده۸- حفاظت از حریم خصوصی 
ماده۹- حل و فصل اختلافات 
ماده۱۰- ارتباط با پژواک 

ماده۱- معرفی پژواک
شرکت فن آوران پردازش اطلاعات هوشمند پژواک (سهامی خاص) به شماره ثبت 566612 و سایت با دامنه www.pejvakco.com و اپلیکیشن پژواک را برای دو سیستم عامل Android و IOS (به زودی)  جهت کنترل و آسان‌سازی استفاده از خودپرداز های شخصی طراحی کرده است . پژواک پلتفرمی کاربر محور (واسطی الکترونیک و مجازی) است که حسب بند «ب» ماده ۱ آیین‌نامه جمع‌آوری و استنادپذیری ادله‌ی الکترونیکی، مصوب ۱۳۹۳، به عنوان ارائه‌دهنده خدمات سرویس های بانکی شناخته می‌شود. این پلتفرم سوییچ بانکی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا کاربران بتوانند خودپرداز های خود را به شبکه بانکی (شتاب) متصل کنند ؛ بدین وسیله هر کاربر به طور مستقیم از طریق خودپرداز به شبکه بانکی متصل میشود و سایت و اپلیکیشن پژواک هیچگونه دخل و تصرفی در انتشار و عرضه و پالایش تراکنش ها ندارد. 
 
ماده۲- شرایط عمومی استفاده از پژواک
۱) به منظور مشاهده ترمینال و استفاده از قابلیت‌های اپلیکیشن پژواک شما می‌بایست پذیرنده شرکت پژواک و دارنده کد ترمینال باشید .
۲) به منظور ثبت تراکنش در پژواک شما می‌بایست ابتدا پذیرنده شرکت پژواک و دارنده کد ترمینال باشید.
۳) برای هرگونه فعالیت در پژواک می‌بایست شرایط زیر را رعایت کنید:
الف) داشتن ۱۸ سال تمام ( فعالیت افراد زیر ۱۸ سال می‌بایست با نظارت والدین صورت بگیرد).
ب) داشتن حساب بانکی و اصل گواهی امضا برای هر قومیتی اجباری است (منظور اتباع خارجی میباشد).
پ) رعایت کلیه دستورالعمل های بانک مرکزی و بانکهای عامل
ت) انجام کلیه تراکنش های بانکی  .
ث) استقرار خودپرداز در محلی که در دسترس عموم قرار داشته باشد .

ماده۳- سیاست‌های سایت و اپلیکیشن پژواک 
سیاست‌های کلی ما برای ارائه‌ی خدمات به شرح ذیل می باشد:
پژواک به حریم خصوصی کاربران خود احترام می‌گذارد و متعهد به حفاظت از اطلاعات شخصی است که شما در اختیار آن می‌گذارید.
 از آنجا که جمع‌آوری و پردازش اطلاعات شخصی بخش غیرقابل اجتنابی در فرآیندهای مبتنی بر تلفن همراه و اینترنت است لذا به منظور آگاهی کامل از سیاست و عملکرد پژواک در این زمینه، مطالعه سند تحت عنوان «سیاست‌نامه حریم خصوصی» و هر گونه پیام دیگری که در خصوص جمع‌آوری و پردازش اطلاعات توسط پژواک به حساب کاربری شما ارسال می‌شود، ضروری است.


ماده۴- حقوق و مسئولیت‌های پژواک

۱) سایت و اپلیکیشن پژواک حسب تأییدیه صادره از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، فضایی را در سامانه‌ی‌ رایانه‌ای خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا وضعیت ترمینال خود را بررسی و پایش کنند. در نتیجه، هر پذیرنده مستقیماً از وضعیت ترمینال خود مطلع میشود و سایت و اپلیکیشن پژواک هیچگونه دخل و تصرفی در انتشار تراکنشها ندارد. 
۲) شما با فعالیت در سایت و اپلیکیشن پژواک ، موافقت خود را با عدم مسئولیت پژواک در قبال اقدامات سایر کاربران در قبال دسترسی شخصی خود اعلام کرده‌اید. در خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از ارتباط پذیرندگان با یکدیگر، پژواک هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت؛ حتی اگر خسارات قابل پیش‌بینی باشد.
۳) پژواک در قبال خسارات جانی و مرگ و آسیب روحی و روانی ناشی از خودپرداز ‌ها و سهل‌انگاری کاربران ، هیچگونه مسئولیتی اعم از مادی و معنوی ندارد.
۴) مشکلات احتمالی در استفاده از درگاه‌های پرداخت اینترنتی به پژواک مربوط نبوده و پژواک مسئولیتی در قبال آن‌ها نخواهد داشت.
۵) پژواک هیچگونه مسئولیتی در خصوص هرگونه زیان کسب و کارها (مانند: از دست دادن سود، درآمد، تولید، پس‌انداز پیش‌بینی شده، کسب و کار، قراردادها، فرصت‌های تجاری) ندارد.
۶) پژواک هیچگونه مسئولیتی در خصوص هک شدن احتمالی سایت یا قطع شدن آن، اختلال موقت خدمات به دلایل فنی یا قطعی اینترنت، از دست رفتن سوابق و اطلاعات پذیرندگان به دلایل مشابه و ایراد خسارت به کاربران ناشی از موارد مندرج در این ماده بدون قید انحصار ندارد. این بند نافی اقدامات معقول و متعارف پژواک جهت صیانت از حقوق کاربران نبوده و شامل موضوعات غیر قابل پیش‌بینی و خارج از کنترل و موارد فورس ماژور می‌شود. با این حال، ما در تلاشیم در صورت بروز نقص در پژواک، در حدود امکانات و توانایی‌های خود برای رفع نقص و پشتیبانی فنی اقدام کنیم.
۷) در صورت عدم پول گذلری در دستگاه یا عدم کارکرد مناسب دستگاه طبق موازین قرارداد، پژواک حق حذف ترمینال را برای خود محفوظ می دارد.
 
ماده۵- حقوق و مسئولیت‌های کاربر

۱) شما می‌پذیرید، در صورت انجام اعمال‌ خلاف سیاست‌های پژواک و یا هرگونه عملکرد مخرب یا خلاف قوانین در استفاده از خودپرداز یا غیره ، عمل شما منجر به خدشه‌دار شدن اعتبار پژواک شده و در نتیجه حق پیگیری در این موارد برای ما محفوظ است. 
۲) شما می‌پذیرید، در صورتی که هر نوع اطلاعات مرتبط با پژواک را (مانند: شماره تلفن همراه یا کد تأیید ارسال‌شده از پژواک)، به هر طریق و به هر منظور، در اختیار اشخاص حقیقی یا حقوقی غیر از  پژواک قرار دهید، خود مسئول این عمل بوده و پژواک در قبال این اقدامات و عواقب آن‌ها هیچگونه مسئولیتی ندارد.
۳) شما می‌پذیرید که از پژواک صرفا برای مقاصد اقتصادی و رفاهی استفاده نمایید. بدیهی است هرگونه فعالیت با غیر از این هدف، اعم از و نه محدود به، اهداف سیاسی، مذهبی و غیره در پژواک ممنوع است. پژواک در صورت مشاهده ترمینال با اهداف ممنوعه حق مسدودسازی ترمینال شما را دارد.
 
ماده۶- ضمانت اجرا تخلف از تعهدات
۱) این حق برای پژواک محفوظ است که هرگاه لازم بداند ترمینال های مغایر با شرایط و قوانینش را حذف کند.
۲) این حق برای پژواک محفوظ است که در راستای افزایش امنیت کاربران و به تشخیص خود، هرگاه لازم بداند، کاربر متخلف را که شرایط و قوانین مندرج در این سند را رعایت نمی‌کند، موقتاً یا به طور دائم مسدود کند.
۳) سوءاستفاده از سایت و اپلیکیشن پژواک به هر روش، استفاده از هر نوع برنامه‌ٔ مخرب و جاسوسی و ربات‌، کراک کردن اطلاعات، استفاده از اختلال سرویس‌ها، هرگونه روش مخرب برای دسترسی به اطلاعات سایت و اپلیکیشن و محتویات آن شامل شماره تماس و تصویر و ترمینال  از طریق هر سیستم و شبکه‌ای ممنوع است. در صورت مشاهدهٔ چنین فعالیت‌هایی، حق هرگونه پیگیری قانونی برای پژواک محفوظ خواهد بود. همچنین پژواک می‌تواند به صلاحدید خود دسترسی به سایت و اپلیکیشن را برای کاربر متخلف محدود یا مسدود کند.
 
ماده۷- مالکیت فکری
کليه حقوق مالکيت فکری پژواک شامل و نه محدود به نرم افزاراپلیکیشن (نسخه اندرويد و IOS) و وبسايت پژواک ثبت شده نزد مرکز فناوری اطلاعات و رسانه ديجيتال و علامت و نام تجاری پژواک (فارسی و انگليسی) ثبت شده نزد اداره ثبت علائم تجاری به شماره ، نام دامنه، رابط کاربری، تصاوير، گرافيک، طراحي ها و متون تماماً و انحصاراً متعلق به شرکت فن آوران پردازش اطلاعات هوشمند پژواک (سهامی خاص) است. هرگونه سوءاستفاده اشخاص ثالث از این موارد، کپی‌برداری، مهندسی معکوس، داده‌کاوی و استفاده تجاری بدون اجازه کتبی پژواک غیرمجاز بوده و حسب مورد حق طرح دعوا عليه ناقضين و مطالبه خسارت وارده طبق قوانين نزد مراجع صالح برای شرکت پژواک محفوظ است.
 
ماده۸- حفاظت از حریم خصوصی 
۱) موارد عمومی
الف) اصل حفاظت از حریم خصوصی، قواعد رفتاری ما در حوزهٔ استفاده، جمع‌آوری و ذخیره‌سازی قانونی اطلاعات شخصی کاربران و چارچوب محافظت از این اطلاعات را تبیین می‌کند.
ب) با استفاده از سایت و اپلیکیشن پژواک ، شما صراحتاً رضایت خود را از جمع‌آوری، ذخیره‌سازی و حفظ اطلاعات شخصی و استفاده از این اطلاعات توسط پژواک اعلام می‌کنید.
پ) پژواک ممکن است هر زمان، سیاست‌های حفظ حریم خصوصی خود را تغییر دهد. تداوم استفادهٔ شما از سایت یا اپلیکیشن پژواک به معنای رضایت بی‌ قید و شرط از این تغییرات است؛ لذا توصیه می‌شود مرتباً این سیاست‌نامه را مطالعه نمایید. هرگونه تغییرات در سیاست‌های حفظ حریم خصوصی، در سایت و اپلیکیشن پژواک به‌روزرسانی می‌شود.
۲) اطلاعات جمع آوری شده از کاربران
الف) همهٔ افراد می‌توانند بدون ثبت نام، به سایت یا اپلیکیشن پژواک مراجعه کنند. شما به محض ثبت نام در سایت یا اپلیکیشن پژواک از طریق کدملی و  شمارهٔ تلفن همراه خود و غیره  صراحتاً موافقتتان را با ذخیره‌سازی قانونی اطلاعات شخصی خود و استفاده و محافظت پژواک از این اطلاعات اعلام می‌دارید. لازم به ذکر است، کدملی شما در سایت و یا اپلیکیشن نشان داده نمی‌شود و به صورت رمزنگاری شده نگهداری می‌گردد.

ب) اطلاعات فنی و گزارش‌های سرور برای حفظ سطح خدمات، جمع‌آوری، ذخیره و استفاده خواهد شد. اطلاعات یاد شده شامل این موارد است: آدرس پروتکل اینترنت (IP)، اطلاعات برند و مدل دستگاه ، نوع شبکه و نوع و نسخهٔ مرورگر ، اطلاعات مهم دستگاه هنگام وقفه‌ها (Crashes) شامل وضعیت روت بودن یا نبودن دستگاه، میزان کل حافظه و فضای پر آن هنگام وقفه، روز و ساعت رخدادها، خاموش یا روشن بودن شبکه‌ٔ بی‌سیم، خاموش یا روشن بودن شبکهٔ دیتا، خاموش یا روشن بودن وضعیت رومینگ.
۳) نحوه استفاده پژواک از اطلاعات شخصی کاربران
شما با ایجاد حساب کاربری در سایت یا اپلیکیشن پژواک ، صراحتاً با استفادهٔ پژواک از اطلاعات شخصی خود برای اهداف زیر موافقت می کنید:
ارتباط با کاربران
جلوگیری از کلاهبرداری و …
بهبود تجربه‌ی کاربری
به منظور مباحث پژوهشی و توسعه‌ای، به صورت بی‌نام و با صلاحدید و تشخیص پژواک
سایر اهدافی که به صورت مشروع و قانونی توسط پژواک تعیین می‌شود .
۴) نگهداری و حفاظت از داده‌های کاربران
الف) بنابر ماده ۵ ٰآیین نامه جمع آوری و استناد پذیری ادله الکترونیکی، پژواک موظف است اطلاعات کاربران خود را حداقل تا شش ماه پس از خاتمهٔ اشتراک و محتوای ذخیره‌شده و دادهٔ ترافیکی حاصل از تغییرات را حداقل تا پانزده روز نگهداری کند.
ب) در راستای تطابق عملکرد با قوانین و مقررات کشور، پژواک تنها در پاسخ به دستور مراجع ذی‌صلاح ممکن است اطلاعات موضوع این سند را در اختیار نهادهای مربوط قرار دهد.
پ) اشخاص ثالثی که به نحوی در ارائهٔ خدمات با پژواک همکاری کرده یا وابسته به پژواک هستند، فقط در چارچوب این سند اجازهٔ پردازش اطلاعات شخصی و استفاده از آن را دارند.
ت) پژواک در راستای حفظ و نگهداری داده‌های شخصی کاربرانش تمام تلاش خود را به کار می‌بندد، اما در صورت وقوع حوادث غیر قابل پیش‌بینی و خارج از کنترل یا اختلال در بستر اینترنت کشور، هیچ گونه مسئولیتی در قبال مخدوش شدن داده‌های کاربران ندارد.
 
ماده۹- حل و فصل اختلافات

۱) در صورت بروز هرگونه اختلاف بین کاربر و پژواک رعایت موارد زیر لازم است:
شما موظف هستید حسب صلاحدید و درخواست پژواک در جلسات حضوری یا آنلاین شرکت کرده و یا در مواردی که به صلاحدید پژواک نیاز به تشکیل جلسه نیست حداکثر همکاری را با تیم پشتیبانی پژواک داشته باشید.
در صورت عدم حصول توافق، با رضایت کاربر، پژواک حق دارد برای تعیین کارشناس متخصص و مستقل جهت بررسی موضوع و حل اختلاف اقدام کند. در صورتی که اختلاف به هر دلیل حل و فصل نشود، هر یک از طرفین مختار خواهد بود که به مراجع قضایی مراجعه کند. تشریفات مربوط به کارشناسی و میزان تعهد پژواک به مذاکره، منوط به موارد اختلاف پژواک و کاربر است.
 
ماده۱۰- ارتباط با ما
۱) شما می‌توانید با مراجعه به سایت پژواک پاسخ بیشتر پرسش‌های خود را پیدا کنید. هم‌چنین شما در صورت نیاز به پشتیبانی می‌توانید از ساعت 8 صبح تا ۱۲ شب با مرکز تماس پژواک تماس بگیرید و یا پرسش‌های خود را به پژواک از طریق سایت یا نرم افزار های معرفی شده در سایت پژواک ارسال کنید. ما متعهد به ارائهٔ بالاترین سطح خدمات پشتیبانی در حدود امکانات و توانایی‌های خود هستیم.
۲)شما با اعلام شماره همراه خود به پژواک می‌پذیرید که پژواک پیامک‌های اطلاع‌رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه را برای شما ارسال نماید. در صورت تمایل، می‌توانید از طریق تماس با مرکز پشتیبانی درخواست نمایید که ارسال این پیامک‌ها به شما قطع شود. ما برای ارسال پیامک به شما صرفا از سرشماره‌های زیر استفاده می‌کنیم؛ بنابراین دیگر شماره‌هایی که با نام پژواک پیامک ارسال می‌کنند، مورد تأیید ما نیستند. در داخل پلتفرم نیز فقط از طریق قابلیت چت، با شما در ارتباطیم: 90004360